Історія закладу

Школо рідна, священна колиско,
Науки, любові й добра,
Де б не були ми — далеко чи близько
Наснагу черпаєм з твого джерела.

Школа… Хто не спішив переступити її поріг, чиє серце залишилося байдужим при зустрічі з нею, чи є у світі людина, якій би невгасимим вогником не світили у житті її привітні віконця? Адже школа — колиска нашого дитинства, дорога в науку, в життя.

Шкільництво в селі Медині бере свій початок з середини XIX ст. Ще 10 жовтня 1863 року було організовано однокласну парафіяльну школу, в якій навчалося 38 дітей: 33 хлопці і 5 дівчат. Вчителював у ній дяк Петро Павлов. У зв'язку із браком коштів на побудову нового приміщення в 1900 році школу закрили.

У 1908 році почала діяти двокласна школа з українською мовою навчання. Її відвідувало 210 дітей-українців. Будинок школи і житло для вчителя утримувалося на кошти громади. Поряд з двокласною школою в селі практикувалося приватне шкільництво при церкві. Першим вчителем-дяком був Зьомик. Це була утраквістична школа з вивченням математики, української та польської мови. Другим вчителем-дяком був Ткачук.

У 1922 році на вчительську посаду в село був призначений Теодозій Козловський, з його приходом розпочався новий прогресивний виток розвитку школи. Будинок “повшехної школи для люду сільського” стояв у центрі села, в школі нараховувалося 60 дітей віком 7-10 років. У 1923 було створено ще два класи. До школи почали записуватись діти 14-15 років, які навчалися ввечері після роботи. Учні із задоволенням ходили до школи. А вчителя за його прогресивні погляди поважали селяни. Чи не тому залишився він на вчительській, а пізніше директорській посадах в Медині аж до 1950 року.

Структура закладу

1950 рік – Мединська семирічна школа